معرفی شرکت

شرکت “دانشبنیان شکوفا ژن برنا ” با هدف ارائه خدمات ژنتیکی و تشخیصی به افراد و نیز تحقیق و توسعه در حوزه ژنت یک فعالیت میکند . این شرکت با استفاده از دانش و تخصص متخصصین خود، خدمات متنو عی در زمینه تست ژنتیکی، شناسایی ژنتیکی بیماریها، تغییرات ژنتیکی در مراحل مختلف زندگی ، تحلیل و توصیه بهترین برنامههای تغذ یه و ورزش بر اساس ژنتیک هر فرد و نیز ارائه خدمات مشاوره ژنتیکی به افراد و خانوادهها را ارائه میدهد.

 

 تاریخچه شرکت

این شرکت در سال ۱۳۹۵ با استخراج DNA کودکان و بزرگسالان، برای آ نها شناسنا مه ژنتیکی ترسیم کرد و برای متقاضیان تست
Professor DNA در سه حوزه ورزش، تغذیه و ابعاد شخصی تهیه برنامه های تخصصی بر اساس ژن های هر فرد به طور منحصر به فرد ارائه کرد. این خدمات تا سال ۱۳۹۸ ادامه داشت.

با ظهور اپیدمی کرونا در سال ۱۳۹۹ ، شرکت دانشبنیان شکوفا ژن برنا تلاش کرد تا در برابر و یروس کرونا اقدامات نوآورانهای انجام دهد. این شرکت با تولید دستگاه ی به نام “ربات هیدرولودر”، که به عنوان سدی حافظ سلامت پرسنل آزمایشگاهی عمل میکند،موفق به حفظ سلامت پرسنل آزمایشگاهی در برابر ویروس کرونا شد. این دستگاه با کاربرد انتقال مایعات عفونی در حجمهای بزرگتر،
به صورت خودکار نمونه های آزمایشگاهی را جمع آوری و پردازش میکند. این طرح دانشبنیان به عنوان طرح کلان ملی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهو ری اسلامی ایران، با صرف هزینه های ۱۲ میلیون دلار، به کشور کمک شایان ی نمود.

از ابتدای سال ۱۴۰۲ ، شرکت با برند Alpha DNA ، علاوه بر تولید صنعتی دستگاه “ربات هیدرولودر”، کیت ها و ماژول های مخصوص دستگاه را نیز به بازار عرضه میکند.به علاوه، شرکت دانشبنیان شکوفا ژن برنا با هدف ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران در حوزه های مختلف پزشکی فعالیت میکند. این شرکت با استفاده از دانش و تخصص خود، خدمات متنوعی درزمینه تشخیص و درمان بیماریهای ژنتیکی، سرطان، بیماریهای عفونی و ایمنی، بیماریهای قلبی و عروقی ، بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب و بیماری های دیگر را ارائه میدهد.

شرکت دانشبنیان شکوفا ژن برنا با بهره گیری از فناوریهای پیشرفته در حوزه ژنتیک و بیوتکنولوژی، به دنبال پیشرفت و توسعه درحوزه خدمات ژنتیکی و پزشکی است. همچنین، شرکت به عنوان یکی از پیشگامان در حوزه تحقیق و توسعه ژنتیک، در تولیدداروهای مبتنی بر ژن، بهبود روشهای تشخیصی و درمانی بیماری های ژنتیکی، و توسعه فناوری ها ی نوین در حوزه ژنتیک فعالیت میکند .